Jak zacząć czytać komiksy z Deadpoolem?

Komiksy to bardzo proste medium, które wbrew pozorom może zapewnić rozrywkę na wysokim poziomie. Osoby, które nie mają z nimi styczności na codzień zazwyczaj kojarzą je jedynie z historyjkami dla dzieci i młodszych nastolatków. Owszem, istnieje dosyć spora grupa takich komiksów. Zaskakujące jednak dla wielu osób będzie to, że zdecydowana większość najpopularniejszych komiksów będzie odpowiednia także dla dorosłego czytelnika. Często osoby piszące komiksy to scenarzyści z dużym doświadczeniem (chociażby piszący scenariusze do serialów), więc fabuła może być naprawdę porywająca. Podobnie z rysunkami, które w niektórych przypadkach mogą być naprawdę interesujące. Doskonałym przykładem takich komiksów są te, wchodzące w skład serii Deadpool. Jest to komiks skierowany do dorosłego czytelnika, jednak ciągle wchodzący w ramy komiksu superbohaterskiego. Polski czytelnik może jednak napotkać problem w postaci dezorientacji co do tego od czego zacząć czytać te komiksy. Trzeba mieć tutaj świadomość, że najczęściej poszczególne tomy łączą się w dłuższą linię fabularną.

Najlepsza taktyka

Seria komiksów Deadpool jakkolwiek nie jest mocno splątana fabularnie, to jednak tworzy dosyć konkretny ciąg. Czytając komiksy wbrew numeracji tomów czytelnik naraża siebie na niezrozumienie poszczególnych elementów, chociaż oczywiście w dalszym ciągu ma szansę nieźle się bawić. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że na polskim rynku dostępne są trzy serie komiksów z Deadpoolem- Deadpol Classic (seria opowiadająca historie z lat 90), Deadpool Marvel Now! oraz Deadpool Marvel Now! 2.0 . Dwie ostatnie serie to najnowsze przygody bohatera.

Najlepszym rozwiązaniem jest lektura komiksów wchodzących w skład serii z Marvel Now! by następnie przejść do komiksów z Marvel Now! 2.0. Marvel Now! to seria komiksów mających na celu wprowadzić czytelnika do świata danej postaci. Trzeba wiedzieć, że komiksy wychodzą regularnie od lat. W przypadku Deadpoola jest to okres lat 90. Wszystkie historie łączą się w ogromną fabułę, dlatego czytelnik może mieć problem z kojarzeniem poszczególnych faktów. Seria Marvel Now! ukraca stare wątki, dlatego każdy może ją spokojnie przeczytać bez obaw, że nie będzie wiedział o co chodzi. Marvel Now! 2.0 natomiast kontynuuje wątki z poprzedniej serii.

Dobra lektura

Drugim argumentem na rzec takiej taktyki jest fakt, że komiksy z Marvel Now! są po prostu bardzo dobre, a Deadpool w nich rozkwita. Fabuła jest świetnie zarysowana, pojawiają się szalone wątki oraz oczywiście sporo akcji. Spośród wszystkich dostępnych na rynku komiksów, fani Deadpoola powinni się najlepiej bawić czytając właśnie te komiksy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *